Multiroom

System multiroom to rewelacyjne rozwiązanie na inteligentne nagłośnienie Państwa domu.W ten sposób, oprócz kina domowego w salonie mogą Państwo cieszyć się wspaniałym dźwiękiem także w łazience, kuchni, jadalni, sypialni, ogrodzie zimowym czy wręcz na tarasie.

System multiroom uwalnia użytkownika od potrzeby stosowania osobnych sprzętów Hi-Fi w każdym z pomieszczeń i jest prosty w obsłudze. System taki pozwala na zintegrowanie wszystkich domowych urządzeń audio/video i umożliwia przesyłanie sygnałów do dowolnie wybranych pomieszczeń. Dźwięk śledzi słuchacza. Jednym pilotem możemy kontrolować cały system w domu, włączamy ulubioną muzykę, opuszczamy żaluzje, przyciemniamy światło tworząc odpowiedni nastrój.

System multiroom składa się z głównego kontrolera, który wysyła dźwięk z dowolnego źródła – radia, tunera SAT, CD, DVD, Bluray do głośników dyskretnie zainstalowanych w ścianach lub sufitach czy też zewnętrznych głośników odpornych na warunki atmosferyczne.

Dodatkowym urządzeniem może być multimedialny serwer muzyczno-filmowy, który może pomieścić kilka tysięcy godzin muzyki, filmów i zdjęć. Użytkownik steruje systemem za pomocą pilota lub poprzez specjalną klawiaturę naścienną.

Instalację okablowania strukturalnego systemu najlepiej zaplanować w momencie budowy domu lub przy okazji generalnego remontu.

Przykładowy system multiroom marki Russound

Główny kontroler Russound

Najbardziej zaawansowany jakościowo i użytkowo multiroom audio Russounda. Do dyspozycji w tej serii są dwa systemy: ośmio- (KT1-C5) lub sześciostrefowy (KT1-C3), obydwa z możliwością rozszerzenia do znacznie większej liczby stref. Operujący we własnym protokole RNET, w pełni integrowalny z matrycami wizyjnymi VM1 oraz interkomem ISA. Systemy z serii „C” dają użytkownikowi możliwość sterowania z klawiatur ściennych (uproszczonej MDK-C5 lub zaawansowanej, wyposażonej w kolorowy ekran dotykowy TS3), bądź całkowitą z nich rezygnację i zaprzężenie do współpracy urządzeń firmy Apple. Obydwa systemy mają wbudowany tuner radiowy. Seria „C” to definicja współczesnego multiroomu.

Klawiaturki naścienne Russound

Poszczególne urządzenia systemu – klawiaturki naścienne , wzmacniacz, tuner, ew. serwer muzyczny komunikują się ze sobą w systemie Rnet. Na wyświetlaczu możemy uzyskać informację na temat częstotliwości wybranej stacji radiowej, możemy wybrać funkcję „Party” - z jednej klawiaturki możemy uruchomić muzykę i jednocześnie wyłączyć ją w całym domu „All Off”. W poszczególnych klawiaturkach możemy włączyć funkcję „nie przeszkadzaj". W przypadku zakupu serwera muzycznego Russound widzimy na klawiaturce tytuł utworu, wykonawcę. Klawiaturki mają zmienne podświetlenie zielone i bursztynowe. Dodatkowe przyciski typu play, stop, pauza ułatwiają obsługę. Obudowa w stylu Decora(R) jest dostępna w pięciu popularnych kolorach, które umożliwiają dopasowanie klawiatury do każdego wystroju wnętrza.

Serwery multimedialne Russound i Escient

Nowe serwery multimedialne umożliwiają zapisywanie, przeszukiwanie i odtwarzanie Państwa ulubionej muzyki, filmów, zdjęć w bardzo łatwy sposób. Urządzenia te są zarówno odtwarzaczem CD, DVD, odbiornikiem internetowego radia i cyfrowym serwerem audio w jednym. Wbudowane dyski twarde o dużej pojemności pozwalają zapisać tysiące płyt CD, setki płyt DVD. W każdej chwili mogą Państwo dostroić jedną z internetowych stacji radiowych. Po włożeniu dowolnej płyty do napędu, serwer automatycznie połączy się za pomocą sieci internetowej z bazą i dostarczy takie informacje jak nazwa wykonawcy, tytuł albumu i piosenki, gatunek muzyczny, a nawet pobierze okładkę do każdej płyty z Państwa kolekcji.

Głośniki niewidzialne Stealth Acoustics

Głośniki mogą często zawadzać, zajmować za dużo miejsca lub zakłócać kompozycję pomieszczenia. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem okazują się niewidzialne głośniki Stealth Acoustics, uwielbiane przez architektów. Charakteryzują się świetnym dźwiękiem w dobrej cenie, doskonale pasują do multiroomu oraz do kina domowego.

Głośniki do zabudowy ściennej i sufitowej Paradigm

Kuchnie, sypialnie, korytarze czy pomieszczenia kina domowego - w każdym z tych miejsc zestawy głośników ściennych i sufitowych Paradigm są idealne do zastosowania! Ale jak uzyskać najlepsze z możliwych brzmienie głośników ściennych i sufitowych? Po pierwsze, głośnik sam w sobie musi być najwyższej jakości - źle brzmiący głośnik będzie brzmieć jeszcze gorzej, gdy zamontujemy go w suficie lub w ścianie. Po drugie, należy wziąć pod uwagę to, że ściany "pracują" (są w pewnym sensie elastyczne) - potęguje to rezonanse i problem fal stojących co w konsekwencji zwiększa zniekształcenia basu i znacząco redukuje czystość całego nagrania. Aby walczyć z powyższym problemem, głośniki Paradigm serii CS, AMS i SA są skonstruowane na bazie bardzo solidnych i sztywnych obudów i zestawów montażowych zwanych Ultra-Rigid™. Taka konstrukcja, popularnie zwana "kanapkową", powoduje nie tylko zwiększenie jej sztywności ale również wzmacnia okolicę otworu, w którym montujemy wybrany głośnik.

Założona w 1982 roku kanadyjska firma PARADIGM jest jednym z największych niezależnych producentów kolumn głośnikowych na świecie. Zestawy głośnikowe PARADIGM to naturalne i bezkompromisowe brzmienie oferowane w rewelacyjnie korzystnych cenach. PARADIGM przez 14 kolejnych lat zajmuje pierwsze miejsce za stosunek wartości do ceny w badaniach przeprowadzonych wśród dealerów audio przez wpływową amerykańską publikację handlową "Inside Track"! Paradigm po prostu oferuje lepsze brzmienie za mniejsze pieniądze. Potwierdzają to tysiące zadowolonych Klientów z całego świata, rewelacyjne recenzje i noty w najlepszych magazynach audio oraz ponad 250 nagród i wyróżnień przyznanych produktom PARADIGM od 1990 roku!

Głośniki odporne na warunki atmosferyczne Paradigm

Dzięki szerokiej ofercie głośników zewnętrznych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych mogą Państwo cieszyć się wspaniałym dźwiękiem także w łazience, saunie, na basenie, w ogrodzie zimowym czy wręcz na tarasie. Kolumny Paradigm Stylus™ są odporne na warunki klimatyczne i są wodoodporne. Posiadają aluminiowe maskownice i uchwyty ze stali nierdzewnej, złocone gniazda głośnikowe i w pełni szczelne (bez wylotów basu) obudowy z PolyGlass™, odporne na działanie promieni UV. PolyGlass™ - to szkło poliwęglowe wzmocnione minerałem. Gwarantuje to, że obudowy są wysoce wygłuszone oraz niezwykle sztywne. Wysokiej jakości głośniki śrenio-niskotonowe posiadają membrany z polipropylenu, natomiast wysokotonowe z czystego tytanu PTD™. Dodaj do tego precyzyjnie dobrane komponenty zwrotnicy i rezultat brzmieniowy jest po prostu oszałamiający!

Ciekawym rozwiązaniem są głośniki ukryte dyskretnie w imitacji naturalnego kamienia.

Dostępne w kilku odcieniach.

AUTORYZOWANY DEALER PRODUKTÓW